Program

  • Posted on: 20 April 2018
  • By: nm_admin

PROGRAM VI FESTIWALU MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ NOWA MUZYKA 2018

11 maja, piątek, godz. 16, Aula Copernicanum UKW, ul. Kopernika 1

Muzyka kameralna kompozytorów serbskich-wykład
Wykład poświęcony wybranym aspektom współczesnej muzyki serbskiej wygłosi prof. dr Borislav Čičovački

11 maja, piątek, godz. 17, Aula Copernicanum UKW, Kopernika 1

Muzyka kameralna kompozytorów serbskich

Isidora Žebeljan: The Miracle in Shargan
Dušan Radić: The Balkan Landscape
Ljubica Marić: Verses from ‘The Mountain Wreath’
Ljubica Marić: Archaia
Isidora Žebeljan: Sarabanda
Isidora Žebeljan: The Story
Vladimir Trmčić: Five Haiku Songs
Dušan Radić: Moments without a Reason
Isidora Žebeljan: Two Songs of the Bride of the Wind
Isidora Žebeljan: Three Goat’s Ears
Draško Adžić: The Anamnesis of Miron Goldenberg, Esq.*

*prawykonanie światowe

Wykonawcy:
FILUM-ANSAMBL (Kragujevac, Serbia)
Predrag Kačavenda, baryton
Mina Cvetković, flet
Marko Marković, obój
Nikola Stojković, fortepian
Nikola Jovašević, skrzypce
Milica Djurović, skrzypce
Jelena Nikolić, altówka
Djordje Bjelica, wiolonczela
prof. Aleksandar Stefanović, akordeon
prof. dr Borislav Čičovački, rożek angielski
dr Draško Adžić, dyrygent

11 maja, piątek, godz. 20, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Koncert muzyki elektronicznej i improwizowanej

Marcin Gumiela: Le parkour
Marian Gordiejuk: Tren
Piotr A. Komorowski: Krople czasu*
Sławomir Opaliński: LEAD*

*prawykonanie światowe

Wykonawcy:
Marcin Gumiela, fortepian
Stanisław Miłek, akordeon
Piotr Rogóż, saksofony
Rafał Tworek, fortepian, instr. elektroniczne

12 maja, sobota, godz. 18, Aula Copernicanum UKW, ul. Kopernika 1

Koncert studentów kompozycji Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

Monika Sroczyńska: Moment muzyczny nr 3, Etiuda na dwa palce
Jan Zygmunt: Elegia o chłopcu polskim K. Baczynskiego
Judyta Klugowska: Utwór na klarnet, wiolonczele i fortepian
Sławomir Kandziora: Trzy kompozycje segmentowe
Jakub Unolt: Creation
Evgeniya Prikhodko: February, От нимба вкруг чела,
Tomasz Żołnierczyk: Dark sorcery
Piotr Beciński: Pater Noster

Wykonawcy:
Monika Sroczyńska, fortepian
Aneta Nurcek, sopran
Karolina Szponar, skrzypce
Jan Zygmunt, fortepian
Weronika Duchniewicz, wiolonczela
Bartosz Adamczyk, klarnet
Judyta Klugowska, fortepian
Piotr Woźniak, fortepian
Sławomir Kandziora, akordeon
Filip Kawała, akordeon
Daria Barszczyk, sopran
Chór w składzie:
Olga Siemieniecka, Patrycja Kubowicz, Marcela Dębowska - soprany
Karen Kucharska, Justyna Klimek, Aleksandra Tomanek - mezzosoprany
Jagoda Refling, Klaudia Kawalec, Ada Gliszczyńska - alty

13 maja, niedziela, godz. 17, Aula Copernicanum UKW, ul. Kopernika 1

Koncert kompozytorów kujawsko-pomorskiego Oddziału ZKP

Bohdan Riemer: Etiuda bifoniczna na dwa klarnety*
Aleksandra Brejza:"Jesienne niebo" i "Ptaszki japońskie" - pieśni do słów Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej*
Magdalena Cynk: Valse triste na fortepian
Łukasz Godyla: Kondensacje na saksofon sopranowy i fortepian
Michał Dobrzyński: Afterglows of Atlantis na skrzypce i fortepian
Marcin Kopczyński: Temblores del corazón na fortepian na 4 ręce
Marcin Kopczyński:Lamento e Trionfo na trio fortepianowe
Hanna Kulenty:Cradle Song na trio fortepianowe

*prawykonanie światowe

Wykonawcy:
Krzysztof Biernacki, klarnet
Magdalena Bojanowicz, wiolonczela
Przemysław Buczek, klarnet
Ewa Gruszka-Dobrzyńska, skrzypce
Michał Gozdek, fortepian
Magdalena Lebioda, sopran
Szymon Łukowski, saksofon
Marta Siwak, fortepian
Weronika Sobecka, fortepian
Magdalena Stopińska, fortepian
Michał Szałach, skrzypce
Rafał Tworek, fortepian
Bartłomiej Wezner, fortepian

13 maja, niedziela, godz. 18.30, Aula Copernicanum UKW, ul. Kopernika 1

Spotkanie z kompozytorem Michałem Dobrzyńskim - prowadzenie Anna Szarapka

14 maja, poniedziałek, godz. 18, Aula Copernicanum UKW, ul. Kopernika 1

Koncert kompozytorski Sławomira Czarneckiego z okazji 50-lecia pracy artystycznej

Canzona da chiesa
Sonata żałobna
Trio „Perseidy”
Dwa mazurki
Wybór piosenek na głos i zespół instrumentalny

Wykonawcy:
Klaudia Grad, flet
Witold Kawalec, fortepian
Paula Preuss, skrzypce
Ewa Sarwińska-Kowalczyk, fortepian
Filip Syska, wiolonczela
Studenci Wydziału Edukacji Muzycznej UKW:
Dawid Okoński, śpiew
Małgorzata Olejnik, śpiew
Bartosz Hoppe, fortepian
Michał Maćkiewicz, gitara
Piotr Klimek, gitara basowa
Adrian Trepka, perkusja

19 maja, piątek, godz. 19.00, 19.30, 20.00, 20.30, Galeria Sztuki Nowoczesnej – ul. Mennica 8 na Wyspie Młyńskiej

Muzyka w Galerii – prezentacja programu "Muzealne partytury" przygotowanego we współpracy Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy z Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Kompozycje i kierownictwo muzyczne – Marcin Gumiela

Wykonawcy:
Adam Dziewiątkowski, skrzypce
Agata Piekarczyk, skrzypce
Stanisław Walkowiak, skrzypce
Weronika Jędryka, altówka, głos
Jan Łosoś, wiolonczela, wiolonczela elektryczna, głos
Dominik Haliniak, trąbka
Weronika Zych, flet, głos
Katarzyna Golla, wiolonczela, wiolonczela elektryczna, głos
Tymon Ciszewski, saksofon altowy
Agata Jankowska, wiolonczela
Jakub Pawlak, akordeon, głos
Anna Wojtas, perkusja
Zofia Karandyszowska, perkusja, głos
Pierre Langrand, perkusja
Natalia Skonieczna, harfa, głos
Szymon Wachowski, tuba